Rüzgar türbin performansının optimizasyona odaklı bir çalışma programı yürüten Ülke Enerji ve iş ortağı BerlinWind, en üst seviyede bağımsız ekspertiz hizmeti sunmaktadırlar. Ortaklığın sahip olduğu dahili AR-GE birimi; rotor balans bozuklukları için yüksek duyarlılık ölçümü, yük ölçümü, optik kanat açı ölçümü ve lazer tabanlı kanat kenar ölçümü sistemleri geliştirmiş bulunmaktadır.

Ayırca Ülke Enerji ve BerlinWind’in uzman ekipleri, yirmiden fazla üreticinin yaklaşık bin adet rüzgar türbininde dinamik rotor balansı ve teknik ölçümler gerçekleştirmiş durumda. Bu sayede müşterilerimiz, yüksek çeşitlilikten beslenen deneyim ve genel bilgi birikimimizden faydalanabilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Hizmetlerimiz

Yapılan rutin kontroller gösteriyor ki rüzgar türbinlerinin yaklaşık %30’u rotor balans dengesizliği sorunu sebebiyle çalışma sınır değerlerini aşmaktadır.

Türbinlerinin her kanadında ayrı olarak kaydedilen pitch açısı, kanatlarda oluşan herhangi bir sapmanın tanımlanması ve sapma büyüklüğünün ölçülmesi için dikkatlice incelenir. Tüm kanatların pitch açılarının kontrolör ayarları, olması gereken değer uyarınca toplam sapma derecesini belirlemek için geniş kapsamlı denetimden geçirilir.

Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.